Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB’nin ateşkes çağrısı yapabilmesi için daha kaç çocuk ölmelidir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB’nin ateşkes çağrısı yapabilmesi için daha kaç çocuk ölmelidir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “AB Komisyonunun ateşkes çağrısı yapabilmesi için daha kaç çocuk ölmelidir? BMGK’nin harekete geçmesi için daha kaç ton bombanın Gazze’ye düşmesi gerekir?” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde 8. Aile Şurası’nda konuşma gerçekleştirdi.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

İnsanı doğumdan ölüme kuşatan koruyan aile çok büyük bir nimettir.

Cumhur İttifakı’nda LGBT diye bir anlayış yoktur.

Milli şuur ailede edinilir.

Evlenme yaşı sürekli yükseliyor, boşanma artıyor, çocuk sayısı düşüyor. Boşuna en az 3 çocuk demiyoruz. Çünkü bu toplumun özellikle ihtiyacı var, detayına burada giremem.

Son dönemde aileyi hedef alan en büyük tehdit küresel güç odaklarının teşvik ettiği cinsiyetsizleştirme politikalarıdır. Sapkın akımların hedefinde aile kurumu var.

Türkiye ve Türk milleti, küresel cinsiyetsizleştirme dayatmalarına kesinlikle boyun eğmeyecektir. Aile yapımızın dinamitlenmesine izin vermeyeceğiz.

Küresel vicdan Gazze için harekete geçmelidir.

Camiler kiliseler hastaneler İsrail tarafından bombalanıyor.

Hiçbir eylem bu saldırıları meşru kılmaz.

İşin acı yanı, medeni geçinen gayri medenilerin bu vahşeti sadece seyretmesidir.

40 yıldır siyasetin içindeyim ama hiçbir zaman vahşete sizin gibi seyirci kalmadık.

Ağız birliği etmişçesine tüm Batılı ülkeler İsrail yönetimini aklı selime davet etmek yerine saldırılara koşulsuz destek veriyor.

Avrupa Birliği Komisyonu dün çıkmış ‘Henüz ateşkes çağrısı yapamayız.’ diyor. Daha ne kadar insan ölmesi lazım, çocuk ölmesi lazım. Sizin hesabınız ne?

AB Komisyonunun ateşkes çağrısı yapabilmesi için daha kaç çocuk ölmelidir? BMGK’nin harekete geçmesi için daha kaç ton bombanın Gazze’ye düşmesi gerekir?

Gazze’ye ulaştırılmak üzere Mısır’a gönderdiğimiz yardım malzemelerinin toplamı 200 tonu aşıyor.

YORUMLAR YAZ