SunExpress şirketi Boeing ile 90 uçaklık anlaşma yaptı

SunExpress şirketi Boeing ile 90 uçaklık anlaşma yaptı

2023 Dubai Airshow’da anlaşmayı duyurun SunExpress şirketi, 90 adede kadar Boeing (BA) siparişiyle önümüzdeki on yıl içinde filosunu iki katından fazla büyütmüş olacak.

Söz konusu anlaşma, 28 adet Boeing 737-8 ile 17 adet 737-10 model uçağı ve 45 adede kadar 737 MAX uçağı satın alım olanağını dahil ediyor.

SunExpress CEO’su Max Kownatzki anlaşma ile ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadeler yer verdi: “SunExpress olarak geleceğe güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz. Yakıt verimliliği yüksek ve çevresel açıdan sürdürülebilir uçak filomuzla ağımızı genişletirken Türkiye’nin turizm elçisi olarak katkı sunmayı sürdüreceğiz.” Ayrıca, SunExpress Boeing ile yaptığı bu yeni anlaşmasını, 9’u teslim edilmiş olan 42 adet 737-8 siparişinin üzerine ekledi.

Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Stan Deal ise konuyla ilgili şöyle konuştu: “SunExpress’in tercihini 737 MAX’ten yana sürdürmesi, uçağın Türkiye ve diğer popüler destinasyonlara olan yolcu talebini karşılama kabiliyetine duyulan güveni yansıtıyor. 737 MAX, eşsiz yakıt verimliliği ve performansıyla değer yaratarak SunExpress uçuş ağında kendini kanıtlamış bir uçaktır.”

YORUMLAR YAZ